I mål blir det mere gøy!

Etter 12 vakre kilometer i frisk og vårlig natur, har dere kanskje tatt et bad, kanskje hatt med en lekker lunch i sekken, kanskje fått noen nye venner? Etter målgang blir det enda mer GØY!

Dere har gått forbi Minnehallen (se infotavle rett på utsiden) og for all del: gå ikke glipp av steinbordet ved Rakke. Dette området var lenge stengt for publikum, men gå opp til steinbordet og nyt utsikten 360 grader rundt!

Kuøya, et fredet fuglereservat passerer dere ute i sjøen et lite stykke etter Rakke og dere har forhåpentligvis ikke hatt behov for Norsk Folkehjelp som er stasjonert ved Gumserødbukta. Etter nydelige områder med store svaberg passerer dere Rødvika og oppe til høyre ser dere Nerdrum-klanens vakre sted.

Litt over halveis står de blide "gutta" på drikkestasjonen med vannflasker og banan og rett over fjorden mot vest, ser dere nesten mål. 

Da er det bare å rusle over sandstrender, forbi campingplassene og snart høres musikken fra scenen vår på Anvik Gård.

 

Forside

 

                        

Jentene på Kyststien
Anvik Gård
3294 STAVERN

 

Telefon: Kristin 97649351 

Sigmund 97681343

E-post: kristin@jentenepakyststien.no

sigmund@anvikgard.no