logo

Jentene på kyststien

Arrangementet startet på Anvik Gård i 1996. Gården var inntil 1990 tallet en vanlig gård som de fleste i Brunlanes. Sigmund Anvik drev gården med produksjon av tidliggrønnsaker, løk, poteter, jordbær, og juletrær. Det kom etterhvert til en gårdsbutikk som solgte grønnskaer og brukskunst. Folk kan jo ikke komme til gården uten å få servert verken mat eller drikke tenkte hans mor Åse-Marit og satte i gang kaffikjele og vaffelpresse i garasjen. Det var starten på en anderledes gårdsdrift!

Etterhvert kom det flyttenes "Mossekråke" som alltid hadde vært så glad i Vestfold-siden av Oslofjorden. Hun fant seg godt til rette og så ble de to et par!

Sigmund og Kristin drømte om gi folk litt av "det gode liv på landet" og utvidet butikk og kafe. Det har blitt mange festelige lag, ulike firmaarrangement, "bøgdepøb", konserter, store hageselskap og servering av all slags mat til all slags folk!

For å få "byfolka" ut til butikken tidlig på sommeren kom Sigmund til å tenke tanken om et "jente-arrangement" som skulle ende opp på gården. Gården ligger rett ved Kyststien og 10 kilometer fra Stavern er jo en super lørdagstur. Dermed hadde ideen om "Jentene på Kyststien" begynt å rulle. 

Og at dette er noe jenter vil ha forstår vi nå. Første året hadde vi 247 deltagere og de fylte opp både butikk, hage og gårdsplass, neste år måtte vi sette strek ved 1100, toppåret 2010 hadde vi over 1800 deltagere!

Det har også blitt noen turer utenlands; seks til Skagen, en til Frankrike og St. Tropez og en til La Gomera og flere planlegges.

 Anvik Gård     Sigmund   Kristin 

 

 

© Jentene på kyststien 

Anvik Gård 

3294 Stavern 

Kristin: 97 64 93 51

Linda: 93 00 08 31                                             


 Følg oss på facebook

 

kristin@jentenepakyststien.no

linda@jentenepakyststien.no

Ekstranett

CorePublish CMS